10 įdomių faktų apie Miuncheną

Miunchenas – miestas pietų Vokietijoje, prie Izaro upės. Bavarijos žemės sostinė. Svarbus pramonės, kultūros, transporto centras, viliojantis turistus madų parduotuvėmis, naktiniais klubais, aludėmis ir festivaliais. Miestas turi labai gerą transporto infrastruktūrą – didelis geležinkelio mazgas, daug automagistralių, šalia miesto yra tarptautinis oro uostas, metropolitenas.

Senamiestyje galima pamatyti daug baroko ir rokoko pastatų, kurių dauguma pastatyti XVIII a. pirmojoje pusėje, kai Bavarijos valdovai sparčiai stengėsi priartinti Miuncheną prie žymių Italijos miestų.

Architektūra

Seniausi išlikę pastatai – treji XV a. miesto vartai ir senoji (1480 m.) rotušė. Išliko ir naujoji (1867 – 1908 m.) miesto rotušė. Miesto senamiestyje gausu bažnyčių – vėlyvosios gotikos Dievo motinos katedra, Šv. Petro, Šv. Dvasios, Šv. arkangelo Mylolo bažnyčios. Mieste gausu renesanso ir baroko rūmų ansamblių. 1901 m. jugendo stiliumi pastatyti Operos rūmai. Veikia dvi įspūdingos peveikslų galerijos Senoji ir Naujoji Miuncheno pinakotekos.

10 įdomių faktų apie Miuncheną, kurių jūs galbūt nežinojote. Miunchenas žymus kasmetine alaus švente, tačiau tai ne vienintelė atrakcija lankytojams. Gali nepakakti vienos ar dviejų dienų susipažįstant su šiuo miestu, įdomios ir prasmingos veiklos čia tikrai rasite, trumpai paminėsime, kuom įdomus šis miestas ir ką galite jame pamatyti bei aplankyti.

1. Po Berlyno ir Hamburgo, Miunchenas yra 3 didžiausias miestas Vokietijoje, kuriame gyvena 1,4 milijonas žmonių.

2. Kasmet rudenį Voketijoje vyksta „Oktoberfest“ tai tradicinė alaus šventė, kuri suburia apie 6 milijonus lankytojų ir išgeriama įspūdingas alaus kiekis.

3. Anglų sodas – Miuncheno anglų sodas yra didžiausias miesto parkas Europoje. Šis parkas pilnas skulptūrų ir lengvos azijos architektūros, istorinių statinių, tokių kaip Monopteros šventykla, Kinų bokštas. Tai sodas, kuriame galite gerai praleisti laiką, pailsėti nuo miesto šurmulio, keletas vietų, kuriuose galima paskanauti alumi.

4. Marijos aikštėje stovinti bažnyčia yra viena iš Vokietijos savičiausių pastatų. Stovinti bažnyčia su dviem bokštais atspindi neo-gotikinį stilių tai vienas lankomiausių architektūrinių pastatų šiame mieste.

5. „Dachau“ yra viena iš pirmųjų koncentracijos stovyklų Vokietijoje, įkurta 1933 metais. Sekančios koncentracijos stovyklos buvo kuriamos pagal ją. Per 12 metų šioje stovykloje kalėjo daugiau nei 200 tūkst. žmonių, iš jų 4 tūkst. buvo iš Lietuvos ir per 40 tūkst. žuvo.

6. Frauenkirche yra viena lankomiausių bažnyčių mieste. Pagal legendą jos architektas apgavo velnią privertė jį galvoti, jog čia nėra langų ir kai velnias suprato, jog buvo apgautas, jis iš pykčio paliko savo pėdos antspaudą. Šalia įėjimo lankytojai gali paieškoti keistos panašios į koją žymės, pavadintos velnio žingsniu. Šioje bažnyčioje gali sutilpti apie tūkst. žmonių, o jos bokšto viršuje atsiveria nuostabus Alpių vaizdas.

7. Deutshes Muziejus yra vienas didžiausių pasaulyje muziejų, skirtų mokslui ir technologijoms. Šiame muziejuje galima pamatyti daugiau kaip 28 000 eksponatų, susijusių su lėktuvais, laivais, elektros prietaisais ir t.t. Kasmet čia pritraukiame apie 1.5 milijonus lankytojų.

8. Miunchenas yra Vokietijos BMW automobilių namai ir paskyrė įspūdingą muziejų, kur suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su šios įmonės istorija, veikla bei produkcija.

9. garsios baltos dešrelės tai tradicinis patiekalas, kuris valgomas su saldžiomis garstyčiomis ir riestainiais. Šis patiekalas pateikiamas prieš vidurdienį.

10. Miunchenas yra namai 61 teatrui , keturiems simfoniams orkestrams ir 36 muziejams.

Jeigu suplanavote išvyką svetur, bet dar nenusprendėte kur vykti, Miunchenas tai miestas, kur puikiai ir turiningai praleisite atostogas, o kelione į šį miestą pasirūpins UAB „Eurobanas“ komanda. Su mumis Jūsų kelionė yra saugi, komfortiška ir greita.

munich-1583-482x275-resize-center-255,255,255 anglu sodas Frauenkirche_Blaue_Stunde bmw muziejus