Top 6 Vokietijos gražiausių pilių

Keliaudami po Vokietiją, būtinai aplankykite šios šalies pilis tai žingsnis pasakų link, kur pilys stūgso ant aukštų kalvų, o jų bokštai ir bokšteliai siekia dangų. Vokietija garsėja savo pilimis, kurių sienos alsuoja riterių, kunigaikšių ir karių išgyvenimais. Jos turtingos savo praeities istorijomis ir šiuo metu prieinamos lankytojams, kurie iš arčiau gali pamatyti šių pilių grožį ir pabandyti pajusti istoriją. O kelione po šią šalį pasirūpinsime mes, kad nuvyktumėte saugiai, patogiai ir greitai!

1. Noišvanšteinas

Tai vienas labiausiai fotografuojamų pastatų ir gražiausių pilių Vokietijoje bei lankomiausių turistinių vietų Europoje. Ši pilis pastatyta 1800-ųjų pabaigoje, Neuschwanstein nebuvo statytas gynybos tikslais kaip dauguma pilių. Liudviko II pastatė šią pilį įkvėptas Richardo Vagnerio operų, kurios įkūnija vokiečių legendas. Šioje pilyje vyrauja romaninis stilius – akinantys sietynai ir gražūs paveikslai esantys kiekviename pilies kambaryje,o menės papuoštos piešiniais iš vokiečių mitų.Valdovas praėjus vos 100 dienų po to, kai į ją įsikraustė buvo paskelbtas negalinčiu valdyti ir iškeldintas į kitą jam priklausančią buveinę. Noišvanšteino pilis, dažnai dar vadinama „pasakų pilimi“. „Miegančioji Gražuolė“ pasakos pilis Disneilande buvo sukurta remiantis būtent šia pilimi, stovičia netoli Hohenschwangau miestelio, esančio prie Austrijos sienos.

2. Hohencolernų pilis

Pilis įsikūrusi Hohencolerno kalno viršūnėje, pilies gyvavimo pradžia prasidėjo XI amžiuje. Orginali pilis po Švabijos imperijos kariuomenės užgulties buvo užimta ir visiškai sugriauta. XI amžiuje buvo pastatyta antroji pilis, kuri per Trisdešimties metų karą buvo Švabijos dinastijos prieglobsčių, tačiau ilgainiui pilis prarado savo strateginę reikšmę ir buvo apleista ir suirusi. XIX a. trečią kartą pilis buvo statoma Prūsijos karaliaus įsakymu, kuri ir yra išlikusi iki šių dienų. Šiandiena ši pilis yra muziejus, skirtingai nei bet kokios kitos, atrodanti didinga, kurioje laikomi lobiai, kaip karaliaus karūna, kilmingųjų uniformos. Vokietijoje Hochencolernų pilis − geriausias to meto romantikos dvasios įgyvendinimo architektūroje pavyzdys, parodantis jos statytojų supratimą, kokia turėtų būti ideali viduramžių riterių pilis.

3. Elco pilis

Elco pilis yra šalia Mozelio upės stūgsanti tarp Koblenco ir Tryro miestų. Tai pilis pastatyta XII amžiuje ir priklausianti kilmingai Elcų šeimai. Elco pilyje gyveno kelios šios giminės linijos – Riubenachai, Rodendorfai ir Kempenichai, o Kempenichų šeimos palikuonys iki šiol savo pilies dalimi naudojasi kaip gyvenamąją teritoriją. Jos Viduramžių architektūra yra unikali, gausybė bokštelių, įvairios detalės, sukurtos romaniniu, gotikiniu, renesansiniu ir ankstyvojo baroko stiliumi, vidus užpildytas auksiniais ir sidabriniais eksponatais, gausu porcialiano ir juvelyrinių dirbinių, senoviškai apstatyti kambariai, laikoma viena geriausiai išsilaikiusių pilių Europoje.

4. Hohenschwangau pilis

Maximillian II, Liudviko II tėvas, atrado Hohenschwangau Pilį, kai jis vis dar buvo sosto įpėdinis. Netoli, savo apylinkių jis surado šią pilį, kuri jam nepaprastai patiko. Nepaisant to, kad šis laikotarpis buvo sunkus, jis nupirko pilį ir suremontavo. Kai darbas buvo užbaigtas, Maximillian panaudojo jį kaip medžiotojų namelį ir kaip vietą praleisti vasarai. Liudvikas II viešpatavo po to, kai Maximillian mirė 1864. Jis niekada nesusituokė, o jo motina pasiliko šiuose namuose iki gyvenimo galo. Ši pilis randasi Hohenschwangau kaime, šalia Fussen miesto.

5. Heidelbergo pilis

Heidelbergo miestas yra įkurtas šalia Odenwald kalnuose esančios viršukalnės Königstuhl. Šio kalno žemojoje dalyje yra Heidelbergo pilis, stovinti 80 metrų virš miesto tai dominuojantis senojo centro Heidelbergo vaizdas. Ši pilis turėjo ilgą ir audringą istoriją nuo pilies pastatymo 13 amžiuje, kad ištvertų nepastovius laikus, pilies šeimininkai ne kartą slėpėsi kunigaikščio vyno rūsyje, kuriame stovi didžiausia pasaulio statinė. Ilgainiui pilis buvo visiškai sunaikinta per Trisdešimt metų trukusį karą, o vėliau šios pilies atstatymas prisidėjo prie pilies architektūros stiliaus įvairovės ir jos žavesio.

6. Šverino pilis

Šverino pilis, dar vadinama Šiaurės Noišvanšteinu, pastatyta XIX a., buvo Meklenburgo-Šverino didžiųjų hercogų rezidencija. Tai neorenesansinė pilis Vokietijoje , Meklenburgo-Pomeranijos žemėje, Šverine. Pilį gaubia ištaigingi neorenesanso stiliaus fasadai, bokštai ir bokšteliai, dantytos sienos, išpuoštos skulptūromis, ne mažiau puošnus pilies interjeras − jame yra daugiau nei 80 menių. Pasigrožėti galima ir parku − čia yra kanalai, figūrinės augalų kompozicijos, gėlynai. Šiandien pilis, kaip muziejus, šalia pilies yra Šverino senamiestis su puošniais namais, pastatytais per pastaruosius šimtmečius.

Nosvasteino-pilis 2 elco pilis Hohenschwangau pilis heilderbergo pilis 1