Viena – Austrijos pasididžiavimas

Kodėl Vienoje apsilankyti verta?

Viena – didžiausias Austrijos miestas, sostinė ir tuo pačiu viena iš devynių Austrijos žemių. Pagal gyventojų skaičių Viena yra dešimtas pagal dydį miestas visoje Europos sąjungoje. Tai miestas suteikęs visam pasauliui labai vertingų dalykų: grakštų Vienos valsą, beprotiškai skanius ir nuodėmingus pyragaičius bei keletą didžiųjų klasikos kompozitorių tokių kaip: Volfgangas Amadėjus Mocartas, Liudvikas van Bethovenas, Johanas Štrausas jaunesnysis. Tai miestas, kuris atstovauja rafinuotumą ir kultūrą bei garsėja nuostabia architektūra ir žymiaisiais kavos namais, kurie yra įtraukti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

 Keletas  įdomių  faktų apie Vieną:

 Viena laikoma „muzikos” ir „svajonių” miestu

 Tai vienas romantiškiausių miestų, kuris pritraukia daugybę turistų praleisti laiką būtent čia su savo antrąja puse. Viena yra gerai žinoma, kaip muzikos miestas, kadangi šiame mieste įsitvirtino tokie kompozitoriai kaip Mocartas, Bethovenas, Štrausas, Maleris, ir Šionbergas ir išgarsino ši miestą, kaip klasikinės muzikos sostine. Šiais laikais žinomiausi muzikinių objektai yra Vienos filharmonija, Vienos simfoninis orkestras. Taip pat mieste gausu teatrų, operų, muziejų ir kitų kultūrinių objektų. Vienoje kasmet rengiamas Vienos operos pokylis vykstantis Vienos operoje.

 Viena turi vieną seniausių zoologijos sodų pasaulyje

Šis zoologijos sodas pasižymi gyvūnų įvairove, kuriame gali pamatyti nuostabias pandas, lokius, daugybę skirtingų paukščių rūšių ir kitus gyvūnus. Ši vieta viena pagrindinių atrakcijų Austrijos sostinėje, kur keliamos aukštos gyvenimo sąlygos gyvūnams. Britų zoologijos ekspertai šį zoologijos sodą įvertino, kaip geriausią visoje Europoje.

 Kasmet vykstantys iškilmingi šokių vakarai

Austrijos sostinėje kasmet rengiami Vienos pokyliai, kurios metu galima pamatyti išsipuošusių svečių paradą. Per šokių vakarą yra renkamos lėšos labdarai. Jei norite sužavėti savo antrąja pusę savo valso judesiais, jums būtina čia apsilankyti. 

 Viena yra vienintelė pasaulio sostinė, kuri gamina savo vyną

Vienoje yra dideliais kiekiais gaminamas vynas. Tai indėlis į miesto gyventojų ir ekonomikos gerovę, kadangi gaunamas pajamos už šį vyną stipriai prisideda prie  miesto vystymosi. Tai, rodo, jog Viena yra viena iš pirmaujančių Europos sostinių, kurių gyvenimo kokybė yra labai aukšta. Tai miestas su didėlėmis vynuogių plantacijomis iš kurių gaminamas vienas iš garsiausių vynų pasaulyje.

 Vienoje yra vienas iš seniausių apžvalgos ratų

„Prater“ pramogų parkas yra vienas iš įspūdingiausių atrakcionų parkų, tad savo kelionės metu būtinai turite apsilankyti būtent šioje vietoje. Apžvalgos ratas Jus iškels į 65 metrų aukštį ir  leis grožėtis nuostabiais Vienos vaizdais.

 Centrinės kapinės yra vienos didžiausių Europoje

 Tai vienas keistai įdomių faktų apie šį miestą, įdomu tai jog mirusių yra dvigubai daugiau negu gyvenančių. Šiose kapinėse ilsisi vienos žymiausių žmonių tai Bethovenas, Bramsas, Štrausas.

 Viena  asocijuojasi su rokoko ir baroko stiliumi

Jei jūs esate architektūros ir meno kūrinių mylėtojas, tuomet jums būtina čia apsilankyti. Šiame mieste gausu rokoko ir baroko stiliaus paveikslų, atspindinčių šį stilių skulptūrų bei pastatų. Vieni įmantriausių pastatų tai Belvederio rūmai ir Karlskirche katedra.

 Originalus sniego rutulys buvo išrastas Vienoje

 Įspūdingi sniego rutuliai, atspindintys miniatiūrinį pasaulį buvo išrasti XIX-ame amžiuje būtent Vienoje. Apsilankę šiame mieste būtinai įsigykite kuo įdomesnį sneigo rutulį. Tai gali būti ne tik puiki namų puošmena, bet ir dovana Jūsų artimiesiems.

Viena laiko vieną didžiausių pasaulyje smaragdų

Holfburgo rūmuose, esančiuose Austrijos sostinėje, yra saugoma įspūdinga ir vertinga smaragdų kolekcija   iš daugiau nei 2,205 karatų.

Pasirinkę aplankyti Vieną tikrai nesuklydote, kadangi šis miestas tikrai turi ką parodyti, nuspręskite kurią dieną norite vykti, užsisakykite jaukų viešbutuką, na o Jūsų saugia ir patogia kelione pasirūpinsime mes, UAB „Eurobanas“ komanda.

Viena-vezame-keleivius viena-keleiviu-pervezimas keleiviu-pervezimas vienna-siuntu-gabenimas