Vienos didingiausių ir įspūdingiausių bažnyčių Europoje

Nors religija vaidina mažiau svarbų vaidmenį Europos civilizacijoje, tačiau šiendien bažnyčios, mečetės, katedros ir bazilikos vis dar vaidina labai svarbų vaidmenį, kaip didingi miesto peizažai, pritraukiantys daugybę turistų iš viso pasaulio. UAB „Eurobanas“ komanda kviečia jus aplankyti išlikusias didingiausias bažnyčias Europoje, o kad kelionė būtų saugi ir patogi, mes tuo pasirūpinsime už Jus

Paryžiaus Dievo Motinos katedra

Katedra Paryžiuje, Senos Sitė saloje tai vienas reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų. Tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje. Katedra statyta Paryžiaus kaip Prancūzijos sostinės ir jos kultūros centro įsitvirtinimo laikotarpyje. Paryžiaus Dievo Motinos katedra iškilo vietoj senosios bazilikos, kuri, kaip ir daugelis kitų krikščionybės paminklų, buvo pastatyta galų-romėnų šventyklos vietoje. Įkūrus Paryžiaus vyskupiją, vyskupas Morisas de Siuli 1163 m. pradėjo statyti miesto katedrą. Statyba truko beveik 200 metų (katedra baigta 1345 m.). Šioje katedroje vienu metu gali tilpti apie 9 tūkst. maldininkų. Penkianavės katedros viduje 29 koplyčios, kuriose nemažai XVII-XVIII a. meno kūrinių. Katedrą kasmet aplanko apie 15 milijonų turistų.

Kelno Katedra

Gotikinė Kelno bažnyčia statyta 1248-1437 m., 1842-1880 m. Baigta statyti 1880 m. spalio 15 d. Šios katedros aukštis siekia 157 metrus. Tai yra antroji pagal aukštį (po Ulmo katedros) didžiausia bažnyčia Vokietijoje ir trečioji visame pasaulyje. Kelno katedra yra Kelno senamiestyje, šalia traukinių stoties.

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra, tapusi Vienos simboliu, pritraukia daugybę turistų. Šiauriniame katedros bokšte kabo didžiausias Austrijos varpas, vadinamas „Pummerin“. Pakilus į bokštą su liftu, galima pasigrožėti miesto panorama. Katedroje galima aptikti kelių laikotarpių bruožų – romaninio, gotikos, baroko.

Šartro Dievo Motinos katedra

Šartro Dievo Motinos katedra – katalikų katedra, esanti Prancūzijoje. Pastatyta 1193 -1250 m. laikotarpiu ir yra laikoma vienu iš aukštosios gotikos šedevrų Prancūzijoje. Katedra pasižymi tuo, kad yra išlaikiusi savo autentiškumą ir tėra labai nedaug pakitusi nuo XIII a. Katedros interjeras dekoruotas vertingais vitražais. Altorių skiria gausiai bareljefais dekoruota siena. Ant pastato grindų yra 1205 m. sukurtas labirintas, vaizduojantis tikinčiojo kelią pas Dievą.1979 m. Šartro katedra įtraukta į UNESCO pasaulio pavaldo sąrašą.

Amjeno Dievo Motinos katedra

Amjeno Dievo Motinos katedra – Romos katalikų katedra, esanti Prancūzijoje, Amjeno mieste. Tai didžiausias sakralinės architektūros paminklas Prancūzijoje ir vienas puikiausių gotikinės architektūros pavyzdžių pasaulyje. Bažnyčia pradėta statyti 1220 m., nors toje veitoje stovėjusios kelios bažnyčios iki tol. Amjeno katedroje yra, kaip teigiama, Šv. Jono Krikštytojo galva, kurią ketvirtojo kryžiaus žygio metu iš Konstantinopolio pagrobę kryžininkai. 1981 metais Amjeno Dievo Motinos katedra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Antverpeno Dievo Motinos katedra

Dievo Motinos katedra yra laikoma Romos katalikų katedra Antverpene, Belgijoje. Šiandienos Antverpeno vyskupija buvo pradėta statyti 1352 metais, nors buvo baigta statyti tik 1521 metais. Tai gotikos stiliaus katedra, kurioje gausu barokinio stiliaus tapytojų darbų.

Dievo Motinos Nekaltojo Prasidėjimo bazilika, Prancūzijoje

Dievo Motinos Nekaltojo Prasidėjimo bazilika. Neogotikinė bažnyčia buvo pastatyta 1866 -1872 laikotarpiu, atrodo, jog atsirandanti tiesiog iš Massabielle uolos. Bažnyčios išorėje matoma dominuojanti 70 metrų smailė ir du mažesni bokštai. Virš įėjimo yra mozaika, vaizduojanti Popiežių Pijų IX. Tai nuostabaus grožio bažnyčia ant kurių sienų išraižytos antraštės ir vitražiniai langai vaizduojantys istorinius įvykius.

Šv. Mykolo ir Šv. Gudulos katedra

Šv. Mykolo ir Šv. Gudulos katedra Romos katalikų bažnyčia Briuselyje. Gotikinio stiliaus katedra buvo pradėta statyti ant Troirenbergo kalvos. Šioje vietoje senesniais laikais stovėjo bažnyčia, šalia kurios vyko itin sėkminga prekyba ir Brabanto karaliaus Henrikos I įsakymu buvo pradėta statyti katedra, jos statyba užtruko apie 300 metų. Šios katedros didybė atsispindi iškiliais bokštais ir aukštais langais, kuriuose atvaizduojami Brabantą valdžiusių karalių bei hercogų giminės istorijos. Septiniolikto amžiaust pabaigoje katedra buvo atnaujinta ir išpuošta baroko stiliumi. Šioje katedroje yra saugomos bažnyčios lobiai ir relikvijos.

Šv. Bavo katedra

Didinga Šv. Bavo gotikinė katedra pastatyta XIII amžiaus pradžioje, kur galima pamatyti žymųjį Gento altorių, nutapytą 1432 m. brolių dailininkų H. ir J. Van Eyckų. Šios katedros kripta yra seniausia šventovės dalis, kurioje eksponuojami bažnyčios relikvijos, taip pat visoje katedroje gausu įspūdingų meno kurinių, kuriuos idomu ir tikrai verta pamatyti. 1559 metais buvo įkurta Gento vyskupija, o jos katedra tapo Šv. Bavo bažnyčia.

paryziaus dievo motinos k kelno satro kat Šv Mykolo ir Šv Gudulos katedra Šv_ Bavo gotikinė katedra